Świętego Rocha 11

61-142 Poznań

tel: 61 868 79 37

tel: 501 322 873

kontakt@cateringbiesiada.pl

Catering urodzinowy - z czego powinien się składać?

07-06-2021

Wszelkiego typu przyjęcia urządzane w domu bardzo często wiążą się z koniecznością przeznaczenia sporej ilości czasu na przygotowania. Dokładne sprzątanie to jedno. Najwięcej wysiłku trzeba zdecydowanie poświęcić na gotowanie. Jeśli urządzamy urodziny, pojawia się konieczność przyrządzenia przynajmniej kilku dań, przekąsek oraz ciast. Nawet jeśli przyjęcie ma odbyć się w kameralnym gronie i tak spędzimy przynajmniej kilka godzin w samej kuchni i w sklepie. Chcąc znacząco zmniejszyć zakres prac, warto zdecydować się na catering. Jakie korzyści przemawiają za tego typu rozwiązaniem i jakie potrawy wchodzą w jego zakres?

Kiedy przyda się catering?

Jeśli czujemy, że liczba obowiązków nas przytłacza, czujemy się permanentnie zmęczeni, a myśl o konieczności spędzenia wolnego czasu na gotowaniu jedzenia na przyjęcie urodzinowe jest dla nas wyjątkowo nieprzyjemna, to wyraźny znak, że warto zamówić catering. W wielu przypadkach jest tak, że same przygotowania są na tyle męczące, iż w dniu imprezy nie mamy już sił na cieszenie się czasem spędzonym z bliskimi lub rozważamy rezygnację z organizowania spotkania. W takiej sytuacji zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie potraw. Dzięki temu, w tym jakże ważnym dniu będziemy mogli poczuć się jak gość i cieszyć chwilą.

Z czego składa się catering na urodziny?

Zakres usług można w 100% dopasować do swoich preferencji. Niektóre osoby będą potrzebować wyłącznie przygotowania jedzenia, z kolei inne kompleksowej obsługi w trakcie przyjęcia. W obu przypadkach pierwszym krokiem będzie ustalenie menu, adekwatnego do charakteru imprezy, liczby gości oraz naszych możliwości finansowych. Inne dania będą bowiem potrzebne jeśli organizujemy kameralne urodziny w domu, a inne gdy marzy się nam garden party na kilkanaście osób. Jak może wyglądać przykładowe menu?

  • Firmy oferujące catering na wysokim poziomie mają w asortymencie spory wybór dań różnego typu, dzięki czemu można bez problemu dopasować je do swoich preferencji smakowych oraz upodobań gości.

  • W menu nie może zabraknąć przekąsek, sałatek, pieczywa oraz zimnych zakąsek. Osoby, które zastanawiają się nad skorzystaniem z takiej formy zwykle otrzymują listę dań i spośród dostępnych pozycji wybierają określoną liczbę.

  • Kolejną opcją są dania mięsne. Jeśli zamawiający chce urządzić grilla, firma cateringowa zaproponuje kilka różnych rodzajów mięsa, ryb oraz warzyw. Uzupełnieniem całości będą sosy oraz zimne i ciepłe napoje.

  • Ważnym elementem na każdych urodzinach jest także deser. Wybierając catering można zdecydować się zarówno na ciasto, tort, jak i np. desery w słoiczkach.

Warto zaznaczyć, że profesjonalna firma powinna wykazać się pełną elastycznością, oferując możliwość dopasowania menu do potrzeb zamawiającego.

Z czego jeszcze może składać się obsługa cateringowa?

Jeśli zależy nam na tym, by w trakcie przyjęcia liczba obowiązków ciążących na gospodarzach była jak najmniejsza, warto skorzystać z dodatkowych usług w postaci obsługi gości, wyposażenia w zastawę i naczynia oraz przygotowanie grilla. Część firm ma w swojej ofercie także dostarczenie i rozstawienie stołów. Jest to znakomite rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy nie dysponujemy podobnym wyposażeniem, a chcemy zaprosić większą liczbę gości. Powierzając całość czynności związanych z aranżacją, gotowaniem i obsługą profesjonalistom, będziemy mogli skupić się na tym co najważniejsze w trakcie spotkania, czyli na rozmowach i cieszeniu się chwilą.