Świętego Rocha 11

61-142 Poznań

tel: 61 868 79 37

tel: 501 322 873

kontakt@cateringbiesiada.pl

Catering dla firm - rodzaje

06-05-2021

Szkolenia biznesowe, konferencje, spotkania pracownicze to tylko kilka okazji, kiedy potrzebny jest catering. Na tego typu rozwiązanie decydują się firmy, które chcą zadbać o profesjonalną organizację przedsięwzięcia i zaproszonych gości. Obecność wyżywienia w formie przekąsek jest mile widziana nawet jeśli spotkanie jest stosunkowo krótkie i trwa np. 2-3 godziny. Z jakimi rodzajami cateringu najczęściej można się zetknąć i czym wyróżnia się każdy z nich?

Wigilia pracownicza i spotkania świąteczne

Okres świąt Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby zintegrować się w firmowym gronie i odpocząć od codziennych obowiązków. Catering można zamówić zarówno do biura, jak i wynajętej na te potrzeby sali. W tym przypadku firmy oferujące usługi tego typu serwują przede wszystkim tradycyjne świąteczne potrawy, które mogą zostać uzupełnione wariantami wegetariańskimi jeśli jest taka potrzeba lub bardziej nowoczesnymi propozycjami. Podaje się najczęściej dania główne oraz zupę. Na stole pojawiają się także dodatki w postaci kapusty z grzybami, zimne zakąski, sałatki, pieczywo i ciasta.

Firmy zajmujące się cateringiem nie tylko przygotowują i dostarczają potrawy, ale zajmują się także obsługą gości i aranżacją stołów, tak aby wpasowały się w świąteczny klimat. Kolejną możliwością jest przygotowanie zestawów świątecznych. To świetny sposób, aby sprawić przyjemność pracownikom lub zaproszonym klientom. W takich zestawach najczęściej znajdują się smakołyki przygotowane przez firmę.

Catering na targi i eventy

Obecność na targach to jeden z najlepszych sposobów na dotarcie do nowych klientów i nawiązanie relacji biznesowych z innymi firmami. Aby jednak nasze stanowisko cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających, warto zadbać o catering. W tym przypadku mowa o poczęstunku w formie niewielkich przekąsek, tzw. finger foods, które można szybko i łatwo zjeść, bez ryzyka wybrudzenia się. Ogromne znaczenie ma także estetyka podania, gdyż bezpośrednio wpływa na wizerunek firmy. Aby przekąski prezentowały się jeszcze ciekawiej, mogą pojawić się na nich kolory nawiązujące do firmowych barw, a nawet logo. Dobry catering dostarczy poczęstunek, który będzie różnorodny. Z pewnością powinny być w nim zawarte opcje dla wegetarian oraz wegan, a oprócz tego kawa, herbata i zimne napoje. Dzięki temu, jeśli przy stoisku znajdą się osoby zainteresowane usługami lub produktami i odbyciem dłuższej rozmowy, można ugościć ich w należyty sposób.

Bankiety i konferencje

Tego typu wydarzenia bardzo często organizowane są z rozmachem, a co za tym idzie, wymagają należytego przygotowania i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik. Kluczowe znaczenie ma każdy detal - zarówno wygląd sztućców, sposób podania i smak dań, rodzaj naczyń oraz kolor obrusów. Niezwykle ważny jest również sam serwis oraz organizacja pracy. Z tego względu, catering na tego typu wydarzenia warto zlecić renomowanym firmom z dużym doświadczeniem. Jeśli chodzi o menu, jego charakter musi być dopasowany do samego eventu. Na stołach powinna królować różnorodność, gdyż tylko w ten sposób możliwe będzie zaspokojenie potrzeb wszystkich gości. Muszą pojawić się zatem dania i przekąski wegańskie, wegetariańskie i bezglutenowe. W menu najczęściej znajdują się przekąski, sałatki, pieczywo, zupy, ciepłe dania, desery, dodatki oraz ciepłe i zimne napoje. Warto zaznaczyć, że doświadczone firma będzie w stanie zaproponować nam najlepszy catering, dopasowany do samego przedsięwzięcia, liczby gości oraz budżetu.